Вести Изјави Македонија Став Ударни вести

ДУИ: На ВМРО и пречат Албанците на чело на институциите во државата

  Демократската Унија за Интеграција смета дека постојаните реакции на ВМРО-ДПМНЕ се јасен показател за целта на овој политички субјект против Албанците на чело на државните институции, токму во време кога земјата бележи значителен напредок во важните политички процеси за деблокирање на нејзиниот пат кон Европската Унија, во која кадрите на Демократската Унија за Интеграција […]