Вести Македонија Ударни вести

Премиерот Ковачевски на средба со поглаварите на верските заедници во земјава

  Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, придружуван од првиот заменик-претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи, Даријан Сотировски, се сретна со поглаварите на верските заедници во земјава: на Македонската Православна […]