Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Визијата на Трајковски беше „општество засновано врз поединецот, а не етничките групи”

  Претседателот Стево Пендаровски вчеравечер се обрати на комеморативниот настан по повод 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Претседателот Пендаровски на Самит во Брисел: ЕУ е најдобрата алтернатива

  Претседателот Стево Пендаровски денеска во Брисел учествуваше на Стево Пендаровскиамитот ЕУ – Западен Балкан во организација на аналитичкиот центар…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Обраќање на претседателот Пендаровски на изложбата „150 години од раѓањето на Гоце Делчев”

  Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на отворањето на изложбата „150 години од раѓањето на Гоце Делчев (1872 –…

Read More