Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, Мејер

  Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби оствари средба со заменик американскиот…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Ерик Мејер, Заменик шефoт на мисија во Амбасадата на САД во работна посета на „Алкалоид“

  Делегација од Амбасадата на Соединетите Американски Држави, предводена од г. Ерик Мејер, заменик-шеф на мисија во Амбасадата на САД…

Повеќе