Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Вработен во АД „Пошта“ од починато лице присвоил 220.000 денари

  Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување службена исправа“, ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Д.Ј.(58)…

Повеќе