Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Ковачевски: Владата постојано и навремено интервенира за непречено снабдување со електрична енергија

  Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање, изјави дека Владата подолго време, уште со започнувањето на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Одобрени дополнителни финансии за стабилно производство и снабдување со електрична енергија

  Владата донесе одлуката за одобрување финансиски средства во износ од 2,9 милијарди денари на АД Електрани на Северна Македонија,…

Повеќе