Вести Свет Ударни вести

ЕЦБ ги предупредува банките за можни кибер-напади од руските хакери

  Европската централна банка (ЕЦБ) ги предупреди банките дека се можни кибер-напади од руски хакери во периодот на ескалација на тензиите со Украина, јавува Ројтерс. ЕЦБ ги подготвува европските банки за евентуален кипернапад спонзориран од Русија, додека се зголемуваат тензиите во врска со украинскиот конфликт, пренесува мета.мк. Конфликтот меѓу Русија и Украина ги потресе политичките […]