Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Османи и Касами го осудија нападот врз болницата во Газа

  Министерот за надворешни работи, Бујар Османи смета дека нападот врз болницата во Газа е „нехуман чин на терор“.  Тој…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Касами: Тие кои земале плата, а не работеле – ќе ги вратат парите

  Градоначалникот на Општина Тетово Биљал Касами вчера во „Click Plus“ на ТВ21 изјави дека ќе побараат враќање на средствата…

Повеќе