Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Битиќи: Не треба ребаланс, ПИОМ има пари за зголемувањето на пензиите

  Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи на денешната прес-конференција изјави дека нема потреба од ребаланс за најавените зголемувања на…

Read More