Categories: Вести, Македонија, Спорт, Ударни вести

Нов македонски рекорд во скок во далечина за Андреас Трајковски

  Одличен викенд за Андреас Трајковски на атлетските митинзи во Германија. Најпрво во саботата во Штутгарт победи со скок од 7,67 метри,…

Read More
Categories: Вести, Спорт

Андреас Трајковски победник во скок во далечина на Европското екипно првенство

  Утрово на Европското екипно првенство (трета дивизија) кое се одржува во Силесиа, Полска, нашиот атлетичар, Андреас Трајковски, го освои првото место во…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Ударни вести

Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски постави нов национален рекорд во скок во далечина

  Викендов на отвореното првенство во Скиве – Данска, македонскиот атлетичар Андреас Трајковски постави нов национален рекорд во скок во…

Read More