Вести Македонија Ударни вести

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

  Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово- Дебар, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места со наместа остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција од дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини […]