Вести Изјави Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Османи објави листа со предлози за амбасадори

  По добиените агремани и потпишаниот указ од страна на претседателот Пендаровски, сакам да информирам дека се утврдени следните предлози за амбасадори, објави министерот за надворешни работи, Бујар Османи:   – Агнеса Руси Поповска за вонреден и ополномоштен амбасадор на Република Северна Македонија во Република Бугарија – Агрон Буџаку за вонреден и ополномоштен амбасадор на […]