Спорт

Висар Ганиу ја пречека Садије Дура, првата државна шампионка во борење

  Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу денеска беше домаќин на младата спортистка од Чаир Садије Дура, која пред неколку дена беше прогласена за прва жена шампион во Северна Македонија во борење, како дел од Боречкиот клуб „Лирија“.     -Ова е историска победа не само за Садије која има 12 години, за БК „Лирија“, […]