Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

ЕП го казни бугарскиот европратеник Џамбазки за контроверзниот гест, налик на нацистички поздрав

  Европскиот парламент денеска најави повлекување на правото на дневници за шест дена, што е еднакво на нешто повеќе од…

Повеќе