Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Осомничено лице за загрозување на сигурноста на британската амбасадорка во Скопје

  Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 55-годишен жител на селото Мешеишта, општина Дебрца, за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Загрозување на сигурноста од член 144 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот, на 14 април, се јавил на официјалниот телефонски број на Амбасадата на Велика […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Првоосомничениот за убиството на Денис Тот спроведен во затвор

  Првоосомничениот за убиството на Тот спроведен во Затвор Скопје за издржување мерка притвор.   А.Ѓ. (28) , првоосомничениот за кривичното дело убиство на Денис Тот, ноќеска (13.04.2022), околу 2 часот, е спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на мерката притвор, одредена од надлежниот суд.   Тој беше баран по потерница односно Наредба – […]