Вести Македонија Ударни вести

Почина актерката Мајда Тушар

  На 72-годишна возраст утрово почина актерката Мајда Тушар (1950-2022), објави Драмскиот театар – Скопје. “Со неизмерна тага ви соопштуваме дека утрово почина Мајда Тушар (1950-2022), нашата драга колешка и актерка во Драмски театар Скопје (од 1972 до 2015г.).   Мајда Тушар дипломираше актерска игра во првата класа на Факултетот за драмски уметности Скопје и […]