Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Уставен суд укина решение на Општина Дојран за урбанистичко-планска документација

  Уставниот суд го укина решението донесено од страна на градоначалникот на општина Дојран на 16.05.2018 година, со кое се…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Укинати сите ковид мерки освен носењето маски во здравствени установи и аптеки

  Владата на денешната седница ги прифати предлозите на Главниот координативен кризен штаб утврдени според препораките на Комисијата за заразни…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Свет, Ударни вести

Од први мај се укинуваат сертификатите за влез во Грција

  Од 1. мај за влез во Грција, се укинува задолжителниот европски сертификат за вакцинација, прележан Ковид-19 или негативен тест…

Повеќе