Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

За Ковачевски ставањето карти со Голема Албанија е задоцнет потег од 145 години

  Премиерот Димитар Ковачевски го искритикува покажувањето на картата на „Голема Албанија“ на отворањето на комплексот на УЧК во кумановско…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Османи: Ние вчера во Слупчане бевме гости и ништо не е спорно

  Запрашан за вчерашното свечено отворање на споменикот на УЧК во Слупчане, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска на…

Повеќе