Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Герасимовски: Лицата со попреченост ќе може да користат бесплатен превоз до болница

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски ги повикува граѓаните со попреченост да ја користат услугата за бесплатен транспорт до здравствените установи за што општината…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Град Скопје со поддршка за доделување електромоторни погони за инвалидски колички

  Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари работен состанок со претседателот и претставници на Здружението на лица со…

Повеќе