Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

  Денеска во Полицискиот центар „Ѓорче Петров”, касарната „Илинден” и амбасадата на САД беше изведена оперативно-тактичка вежба од страна на МВР, во координација со амбасадата на САД, а во присуство на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, амбасадорката на САД во земјава, Н. Е. Кејт Мари Брнз, министерката за одбрана, Славјанка Петровска и началникот на […]