Вести Македонија Став Ударни вести

ЗНМ: МВР да спроведе итна внатрешна истрага за случајот со новинарката Делевска

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ја осудува постапката на службеници од Министерството за внатрешни работи кон колешката Соња Колевска-Делевска од дигиталната редакција сакамдакажам.мк, која денеска беше повикана на службен разговор во полициската станица Центар поради објавен текст, а по поплака на државна службеничка која е раководителка во Министерството за правда. ЗНМ предупредува дека […]