Вести Македонија Ударни вести

Пендаровски му врачи македонско државјанство на Мајк Зафировски

  Претседателот Пендаровски денеска го прими Мајк Зафировски, ко-основач на „Македонија 2025“, заедно со претставници на организацијата.     На средбата се разговараше за заклучоците и за првичните реакции од 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната дигитална трансформација, регионалната соработка и иновациите. Претседателот Пендаровски му се заблагодари […]