Categories: Вести, Македонија, Свет

МНР Димитров и ЗПВРСМ Османи на средба со Крамп Каренбауер во рамките на работна посета на Сојузна Република Германија

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во рамки…

Повеќе