Вести Македонија Став Ударни вести

ЗНМ, СЕММ, ССНM: Владата со народни пари фаворизира одредени медиуми

  Македонската делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски денеска е во Рим во работна посета во рамки на одбележувањето на 24ти мај, Денот на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј. Во рамки на посетата присутни се новинари и медиумски работници на неколку медиуми за да известуваат за настанот. За изборот на овие приватни медиуми, кој […]