Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Автокефалноста на МПЦ – ОА е историска вест и автентичен дел на македонскиот идентитет

  Премиерот Димитар Ковачевски, упати честитка по повод автокефалноста на Македонската православна црква. „Голем е денешниот ден, историски, кога ги…

Повеќе