Вести Македонија Ударни вести

Премиерот Ковачевски го пречека добитникот на Нобеловата награда за економија Пол Кругман

  Премиерот Димитар Ковачевски, денеска во Охрид се сретна добитникот на Нобеловата награда за економија, професор на Универзитетот Њујорк, Пол Кругман, кој е во неколкудневна посета на нашата земја и кој утре ќе биде говорник и ќе учествува на вториот Скопски економски и финансиски форум. За време на посетата на Охрид, премиерот Ковачевски, заедно со […]