Вести Изјави Македонија Ударни вести

Петровска: Го чествуваме јубилејот „30 години Армија“

  Плановите за одбележување на Денот на Армијата и јубилејот „30 години Армија“, како и текот на модернизацијата на Армијата и развојот на одбраната беа темите на кои денеска во Министерството за одбрана, министерката Славјанка Петровска ги брифираше уредниците и новинарите од секторот одбрана.      „Во изминатите 30 години Армијата постигна многу. Денеска Армијата […]

Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

“НЕУРОМЕДИКА” гламурозно го прослави јубилејот 30 години

  Вчера, 8 јуни, приватната болница Неуромедика го прослави на највисоко ниво јубилејот 30 години постоење со голем гламурозен настан на кој имаше повеќе од 2000 гости.     Настанот доби посебен шарм со македонскиот актер и водител Сашко Коцев, а за забавата и супер расположението на присутните гости се погрижија балканската ѕвезда Саша Матиќ […]