Вести Изјави Свет

Реакции за експлозиите на Шри Ланка

Светските лидери жестоко ги осудија денешните експлозии во три цркви и три хотели на Шри Ланка, во кои според последните податоци загинаа најмалку 187 лица, а над 400 други се ранети. – Пренесува МИА Индискиот премиер Нарендра Моди оцени дека во регионот на јужна Азија „нема место за вакво варварство“. – Индија изразува солидарност со […]