Алтернатива Настани

“НАРОДЕН НЕПРИЈАТЕЛ” во МНТ Скопје

  Претстава НАРОДЕН НЕПРИЈАТЕЛ, на 5 јули во МНТ Скопје, со почеток од 20 часот. Влез слободен   Автор: Хенрик Ибзен Режисер: Нина Николиќ Драматург: Тамара Барачков Преведувач на драмскиот текст: Маја Трајановска-Ивановска Сценограф: Вишња Вујовиќ Костимограф: Ивана Каранфиловска-Угуровска Дизајнер на светло: Крис Јегер Композитор: Јоргос Дусос Кореограф: Карис Пекливанидис   Улоги: д-р Томас Стокман, […]