Вести Македонија Ударни вести

Приведен инспектор од УЈП, побарал и примил пари за да изврши противправно службено дејствие

  На 6 јули, по преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, лишен е од слобода Ј.К.(63) од Скопје, вработен како инспектор во Управата за јавни приходи.   Тој во својство на службено лице, во текот на месец мај и почетокот на месец јуни, постапувајќи по налог за […]