Вести Македонија Ударни вести

Приведен насилник кој на протест физички нападна полициски службеници

  Полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за насилен криминал и Оперативен тим потраги при СВР Скопје, вчера го приведоа Г.П. (43) од Скопје затоа што на 05.07.2022 околу 21.00 часот, за време на одржување на јавен сoбир фрлал со камења кон полициските службеници и зградата на Собранието и физички нападнал полициски […]