Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Кривична пријава против управители во очната болница ЕУРОПЕАН ЕЈЕ ХОСПИТАЛ

  Управата за финансиска полиција до Основното Јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против две лица во својство на управители на Приватната здравствена установа Специјална очна болница ЕУРОПЕАН ЕЈЕ ХОСПИТАЛ п.о. Скопје.     Пријавените лица, во период од 2011 до 2020 година, ја злоупотребиле својата службена положбa, на начин што, набавиле повеќе видови медицински […]

Вести Македонија Ударни вести

Се врши претрес во Управата за финансиска полиција

  Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, врши претрес во Управата за финансиска полиција, со која раководи Арафат Муареми. Информацијата за МИА, ја потврди шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.     – Претресот е во тек. Се постапува по пријава на граѓанин. Наша обврска […]