Вести Македонија Ударни вести

Маричиќ: Подготвени сме да обезбедиме непречен тек на преговарачкиот процес

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во обраќањето на состанокот за отворање на скрининг говореше за предизвиците и очекувањата од новата Методологија во периодот кој претстои, и посочи дека верува дека новата Методологија, ќе даде нов поттик за пристапните преговори и ќе ја потврди посветеноста на Унијата кон политиката за […]