Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Ковачевски: Им оддаваме почит на жртвите од катастрофалниот земјотрес во Скопје

  “Денешниот ден кога одбележуваме 59 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје, е датум кој е врежан во меморијата на градот на солидарноста”, порача претседателот Владата Димитар Ковачевски, по повод одбележување на годишнината од скопскиот земјотрес што се случи во 1963 година. „На денешен ден во 1963, во точно 5 часот и 17 минути, накратко […]