Вести Македонија Ударни вести

Со ноќен радар санкционирани 116 возачи за брзо возење на низ цела држава

  Во текот на изминатата вечер, во периодот од 21.00 до 24.00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 116 возачи. Од […]