Вести Македонија Ударни вести

Шпанскиот премиер Санчез вo недела во Скопје

  Премиерот на Кралството Шпанија, Педро Санчез Перез-Кастехон во недела доаѓа во еднодневна официјална посета на Република Северна Македонија. Се очекува тој во Скопје да има средби со премиерот Димитар Ковачевски и со претседателот Стево Пендаровски. Посетата на Северна Македонија е дел од турнеја на Санчез низ земјите од Западен Балкан, што ги вклучува и […]