Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

ВМРО-НП: На Илинден да бидат изоставени политичките говори во Крушево

  За да се надмине сквернавењето на прославите на најголемиот македонски државен празник, ВМРО-Народна партија предлага од идната година политичките…

Повеќе