Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Спасовски: Достоинствено одбележување и безбедност на граѓаните

  “За нас е врвен приоритет да се сочува безбедноста стабилноста на граѓаните од една страна, и второ да имаме навистина достоинствено одбележување на еден великан како што доликува на Гоце Делчев, изјави денес министерот за внатрешнир работи, Оливер Спасовски.   “МВР ги презема сите потребни активности кои се однесуваат во насока на обезбедување мир […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Чествување во знак на почит кон загинатите армиски резервисти кај Карпалак

  Владата на Република Северна Македонија, претставена од Драган Василевски, советник за одбрана на претседателот на Владата, во Прилеп, пред споменикот на загинатите бранители во кругот на касарната „Мирче Ацев“ со положување цвеќе и оддавање почит го започна одбележувањето на 21-годишнина од загинувањето на десет армиски припадници кај месноста Карпалак во вооружениот конфликт во 2001 […]