Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

ОН бара итен прекин на борбите и пристап до нуклеарната електрана во Запорожје

  Советот за безбедност на Обединетите нации (ОН) одржа итен состанок во врска со ситуацијата во нуклеарната електрана во Запорожје,…

Повеќе