Вести Македонија Ударни вести

Премиерот Ковачевски ќе се обрати на Самитот на Меѓународната платформа за Крим

  Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денес ќе се обрати на Самитот на Меѓународната платформа за Крим, којшто ќе се одржи преку видео конференциска врска. Самитот е предвидено да почне во 13:00 часот, а покрај државно-владиниот врв на Украина, претседателот, Володимир Зеленски, премиерот, Денис Шмигал, претседателот на тамошниот Парламент, Руслан Стефанчук, претставници од Крим, ќе […]