Вести Македонија Ударни вести

Координативен состанок на градоначалниците и Штабот за спасување и заштита на Градот Скопје

  Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска одржа координативен состанок со градоначалниците на сите скопски општини и директорите на градските јавни претпријатија, поради силното невреме кое вчера го зафати Скопје, како и во врска со најавите за нови временски непогоди во скопската котлина деновиве.   На состанокот на кој беше дискутирано за моменталната ситуација […]