Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Почнува судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово

  Во Основниот суд во Тетово денеска треба да почне судењето за пожарот во модуларната болница што се случи на 8 септември 2021 година кога 14 лица го загубија животот. Судското рочиште е закажано во 10 часот, а ќе го води судијата Јордан Велковски.   По повеќемесечна истрага Основното јавно обвинителство Тетово на 27 јули […]