Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Битолското обвинителство поведе постапка за силување на дете

  Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против жител на Ресен против кого е поднесена пријава…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ОЈО Битола со постапка за загрозување на сигурноста при семејно насилство

  Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека…

Повеќе