Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Скопјанец злоупотребувал лични податоци на доктори за реклами

  Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно физичко и едно правно…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Топ теми, Ударни вести

ЗНМ реагира на постапката на град Скопје: Рекламирање со јавни пари е забрането

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) алармира за постапката на градот Скопје, кој преку јавна набавка планира да инвестира…

Повеќе