Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Претседателот Пендаровски и сопругата присуствуваа на погребот на Кралицата Елизабета Втора

  Претседателот Стево Пендаровски, придружуван од сопругата, Елизабета Ѓоргиевска, денеска во Вестминстерската опатија во Лондон присуствуваше на Државната погребна служба на Нејзиното Величество Кралицата Елизабета Втора.     По службата, претседателот Пендаровски присуствуваше на приемот што го приреди Секретарот за надворешни работи, Комонвелт и развој на Обединетото Кралство, Џејмс Клеверли.     Вчера, претседателот Пендаровски […]