Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Путин нареди делумна мобилизација

  Рускиот претседател Владимир Путин во денешното телевизиско обраќање изјави дека наредил делумна мобилизација во земјата која стартува денеска. “Нагласувам…

Повеќе