Вести Македонија Ударни вести

Џафери на средба со европратениците на EFA Бутикофер и Стрик

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денес оствари средба со Делегација од европратеници на Зелените/Европска слободна алијанса (EFA) од Европскиот парламент во состав: Тинеке Стрик, европратеничка од Холандија, Известител во сенка и портпарол за Република Северна Македонија и Рајнхард Бутикофер, европратеник од Сојузна Република Германија.     Изразувајќи задоволство од повторната […]