Вести Македонија Ударни вести

Таравари го пречека амбасадорот на Република Косово, Флориан Ќехаја

  Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари денеска го пречека амбасадорот на Република Косово, неговата екселенција, Флоријан Ќехаја, со кого разговараа за политичкиот момент во кој се наоѓа регионот, важноста од одржување на прозападната ориентација на нашите земји и одговорностите на европската иднина. На средбата, исто така, беше истакнато дека Република Северна Македонија и Република […]