Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Таравари го пречека амбасадорот на Република Косово, Флориан Ќехаја

  Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари денеска го пречека амбасадорот на Република Косово, неговата екселенција, Флоријан Ќехаја, со кого…

Повеќе