Вести Македонија Став Топ теми Ударни вести

Пендаровски и претседатели од членките на НАТО со реакција на руската анексија на делови од Украина

  Претседателите на земјите-членки на НАТО од Централна и Источна Европа денеска упатија заедничка изјава во врска со одлуката на Русија за нелегално анектирање на украински територии, која ја потпиша и македонскиот претседател Стево Пендаровски, информираат од Кабинетот на Претседателот на РСМ. “Ние, претседателите од Централна и Источна Европа, од земји чиишто лидери го посетуваа Киев за […]